Metro

14 raste aktive me koronavirus në Prishtinë

Foto: Ilustrim
 

Prishtina është komuna e gjashtë për nga numri i rasteve aktive me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se aktualisht janë 14 raste aktive, derisa komuna me më së shumti raste të tilla është Gjilani, me 40.

MSH-ja të dielën ka regjistruar 1 rast të vdekjes nga COVID-19, në Kosovë, 14 persona pozitivë dhe 12 pacientë të shëruar.