Metro

Prishtina po prin me raste të reja dhe raste aktive me COVID-19

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë ka shënuar dukshëm rritje ditëve të fundit.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, vetëm gjatë 24 orëve të fundit, janë paraqitur 92 raste pozitive me koronavirus.