“Desku” me rekord shikueshmërie, në javën e radhës 29 March 2020 14:20

E martë – e enjte 20:00 Emisioni politik “Desku” vjen në javën e dytë të transmetimit, nga e marta në të enjten, nga ora 20:00. Ashtu siç edhe qe paralajmëruar, emisioni pritej...

“Gjoni Black” me reperen Nexip 9 29 March 2020 14:19

Këtë të diel në emisionin “Gjoni Black” me Meriton Mjekiqin e ftuar është hip-hop artistja e re kosovare Nexip 9. Rep-artistja ka shpalosur shumë të pathëna rreth raporteve të saj me...

“Nëpër Film” nis rrugëtimin në Kohavision 29 March 2020 14:18

Magazina televizive, e cila i dedikohet kinematografisë “Nëpër Film”, rikthehet të dielën në ekranin e Kohavisionit. E diela mbrëma nga ora 21:20 do të jetë termini i rezervuar për...

Milik ndihmon spitalet në vendlindje me ushqim 29 March 2020 13:57

Sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik ka vënë në dispozicion restorantin e tij në Katowice për të gatuar, paketuar dhe dërguar ushqimin në spitalet e qytetit ku është rritur, njoftojnë mediumet...

Në Krushë të Madhe nisin punimet për ndërtimin e shtegut të ecjes “Lulet e Marsit” 29 March 2020 13:55

Në kuadër të projektit “Shtigjet e Ecjes”, kanë filluar punimet për ndërtimin e shtegut të ecjes “Lulet e Marsit”, në fshatin Krushë e Madhe të komunës së Rahovecit,...

Çka nuk dihet ende për koronavirusin 29 March 2020 13:45

Edhe pse duket se është periudhë e gjatë, bota është përballur me koronavirusin vetëm që nga dhjetori. Pavarësisht përpjekjeve të mëdha nga shkencëtarët, ende ka mbetur...

Chelsea afër transferimit të Gabrielit 29 March 2020 13:38

Chelsea është afër transferimit të mbrojtësit të Lilles, Gabriel Magalhaes, shkruan “The Sun”, transmeton Koha.net. Klubi londinez do të paguajë 33.5 milionë euro për transferimin e...

Arsenali nis bisedimet me Betisin për Fekirin 29 March 2020 13:31

Arsenali i ka nisur bisedimet me Real Betisin për transferimin e Nabil Fekirit, shkruan “Daily Star”, transmeton Koha.net. Klubi londinez po e sheh francezin si zëvendësues të mundshëm të Dani Ceballosit....

KOHA shpall konkurs për një gazetare/gazetar në Redaksinë e lajmeve ndërkombëtare 29 March 2020 13:21

KOHA shpall konkurs për një gazetare/gazetar për punë në Redaksinë e lajmeve ndërkombëtare. Të interesuarat/interesuarit duhet të kenë njohuri të mirë të gjuhëve shqipe...

Roma interesohet për Diego Costan 29 March 2020 13:21

Roma është duke u interesuar për transferimin e sulmuesit të Atletico Madridit, Diego Costa, shkruan “Mundo Deportivo” të dielën, transmeton Koha.net. Roma kishte qenë pranë transferimit të...

Spadafora: Është jo reale të nisin ndeshjet në Serie A më 3 maj 29 March 2020 13:05

Ministri i Sportit i Italisë, Vincenzo Spadafora do të propozojë shtyrje të mëtutjeshme të sporteve në Itali dhe ka thënë se është jo reale të rifillojnë ndeshjet në Serie A...

Sejdiu: Klina po respekton masat, jemi të furnizuar mirë 29 March 2020 12:49

Komuna e Klinës e mirëpret vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës, që kjo komunë të qëndrojnë në karantinë deri me 6 prill, në mënyrë që të mos...

Lojërat Olimpike në Tokio pritet të hapen në korrik të vitit të ardhshëm 29 March 2020 12:48

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe organizatorët e Lojërave Olimpike në Tokio janë në fazën finale të bisedimeve për datën hapëse të Lojërave të Tokios. Ajo datë...

Ahmeti: Vullnetarët e Prishtinës nesër shpërndajnë 2 mijë pako higjienike dhe ushqim 29 March 2020 12:41

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se nesër do të shpërndahen 2 mijë pako higjienike dhe ushqim nga një grup vullnetarësh. “Në këtë kohë të...

Tifozët kthejnë sytë nga Bjellorusia për të mbuluar zbrazëtinë, pasi koronavirusi ka ndërprerë sportin gati në të gjithë botën 29 March 2020 12:34

Me futbollin profesionist gati tërësisht të ndaluar, tifozët në nevojë për të mbuluar atë shprehi të fundjavës për të shikuar ndeshje, po kthejnë sytë nga Premier League e...

Dy persona në veri të Kosovës pozitivë me koronavirus, marrin trajtim në Serbi 29 March 2020 12:28

Veriu i vendit ka regjistruar dy personat e parë të prekur nga virusi vdekjeprurës. Dy persona, njëri nga Mitrovica e Veriut dhe një tjetër nga Leposaviqi kanë dalë pozitivë në testet që...

Në 24 orë arrestohen 41 persona për mosrespektim të masave për koronavirus 29 March 2020 12:23

Policia e Kosovës bën të ditur se në 24 orët e fundit në nivel vendi janë arrestuar 41 persona për “mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë”. Në...

1 kafe me LABIN 29 March 2020 12:07

Bajrami u bën thirrje qytetarëve të Luginës të përdorin platformat e MASHT-it për mësim online 29 March 2020 12:01

Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami, u ka bërë thirrje të gjithë fëmijëve shqiptarë kudo që gjenden që të shfrytëzojnë mësimin online të ofruar në këtë...

Kur emri i malit është Korona 29 March 2020 11:56

Ngjitësit e maleve zakonisht e kalojnë kohën e tyre jashtë, afër natyrës. Por, gjatë pandemisë së koronavirusit, edhe ata janë të mbyllur në shtëpi, dhe kanë shumë kohë...