H O R O S K O P I

për 30 maj 2023

 DASHI
21 mars - 19 prill

Një koleg i vjetër do t'ju sugjerojë t'i qaseni punës suaj në një mënyrë tjetër. Ju do të pranoni dhe respektoni se ata kanë metodat e tyre, por këto nuk janë domosdoshmërisht të përshtatshme për ju. Nëse nuk ka një arsye të vlefshme për ta bërë këtë, nuk duhet të ndiheni të detyruar ose të detyruar të ndryshoni mënyrat tuaja për ta

DEMI
20 prill - 20 maj

Duket se jeni ju ai që dini çfarë të bëni më mirë kur ndodh një situatë e pazakontë. Intuita juaj do të kombinohet mirë me sensin e shëndoshë për t'ju ndihmuar të përballeni në mënyrë tepër efikase. Nuk do të kalojë shumë kohë para se të zbuloni se kishit të drejtë të bënit atë që mendonit se duhej të bënit.

BINJAKËT
21 maj - 20 qershor

Ka shumë kuptim të përfundoni atë që filloni përpara se të merrni përsipër diçka më shumë. Edhe pse preferoni të hiqni dorë nga gjithçka për të filluar diçka të re, kjo do t'ju japë një reputacion të pabesueshëm. Pavarësisht mungesës së entuziazmit, nëse vendosni ta kryeni punën, do të keni shumë përfitime.

GAFORRJA
21 qershor - 22 korrik

Keni pritur mjaftueshëm që një shok shtëpie ose shok i punës të vendosë për një çështje që ju prek bashkërisht. Duhet të jeni të sigurt nëse doni të ecni përpara. Nuk ka kuptim t'ua lini të tjerëve që të marrin vendime për ju, veçanërisht nëse ata nuk duken me nxitim për ta bërë këtë. Shkoni në mënyrë të pavarur për t'i bërë përshtypje shefit tuaj.

Dikush po ju përdor ose varet shumë nga ju dhe kjo po bëhet më e dukshme çdo ditë. Keni nevojë për më shumë liri, pasi kjo marrëdhënie po ju bën të ndiheni të mbytur dhe të zemëruar. Është e vështirë të bësh plane kur një situatë me të cilën ndihesh rehat po fillon të shkërmoqet

LUANI
23 korrik - 22 gusht

Jeni nervoz për vendimet që po merrni dhe e kuptoni nevojën për të qenë fleksibil. E ndieni se keni një mundësi të mirë dhe nuk do të dëshironi ta lini t'ju ikë. Jeni të emocionuar për atë që mund të presë e ardhmja. Do të qetësoheni kur duhet përfundimisht të merret një vendim

VIRGJËRESHA
23 gusht - 22 shtator

Dikush po kërkon nga ju për të zgjidhur çdo problem për ta. Ju keni qenë gjithmonë të ndjeshëm ndaj nevojave të tyre dhe dashamirës ndaj asaj që po kalojnë. Në të kaluarën keni qenë aty për ta sa herë që kanë pasur nevojë për ju, por tani po bëhet shumë dhe jeni gati të tërhiqeni.

PESHORJA
23 shtator - 22 tetor

Nuk keni pritur kurrë që një sfidë që keni marrë përsipër të jetë e lehtë. Ju ishit të përgatitur të punoni shumë për ta arritur këtë. Ajo që vjen si një surprizë e madhe është se pengesat që prisnit t'ju ngadalësonin tani duket se zhduken para syve tuaj.

AKREPI
23 tetor - 21 nëntor

Ka kohë për punë dhe lojë. Jeni të vetëdijshëm për përgjegjësitë tuaja dhe nuk do të largoheni prej tyre. Dikush që ndan disa nga angazhimet tuaja nuk po i merr ato aq seriozisht sa duhet t'i bëjnë. Kjo ju bën që të bëni pjesën e tyre të punës, si dhe pjesën tuaj.

SHIGJETARI
22 nëntor - 21 dhjetor

Vendosni një kufi shpenzimi përpara se të bëni ofertë në një ankand online. Po ju bien në sy disa sende tërheqëse dhe të shtrenjta. Jini të përgatitur për të bërë blerje dhe mund të gjeni një ose dy gjëra më të lira.

BRICJAPI
22 dhjetor - 19 janar

Ju dëshironi të përfshiheni në një projekt grupor edhe pse nuk shkoni mirë me të gjithë në ekip. Dikush me një personalitet të madh pret të marrë komandën. Stili i tyre i udhëheqjes është agresiv dhe i bezdisshëm. Qëndroni larg këtij manipuluesi.

UJORI
20 janar - 18 shkurt

Jeni lodhur duke shpenzuar të gjithë kohën tuaj të lirë në një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Duhet më shumë sesa pritej për të përfunduar punën. Keni nevojë për një pushim dhe familja juaj nuk do ta mbajë kundër jush nëse vendosni të dilni me miqtë dhe të argëtoheni.

PESHQIT
19 shkurt - 20 mars