Showbiz

Dua Lipa udhëheq “Brit Awards” me katër nominime, Rita Ora në garë për një çmim

 

Dua Lipa këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien, që ka gjithashtu katër nominime, raporton BBC.

Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina në të gjitha nominimet përfaqësohet me këngët “IDGAF” si dhe “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris, transmeton Koha.net.