Showbiz

Rikthehet Vjollca Robelli si “AJO”, promovon albumin e ri “Besa”

Rikthehet Vjollca Robelli si “AJO”, promovon albumin e ri “Besa”

Lumbardhi ka kënaqësinë të prezantojë debutimin e muzikantes Vjollca Robelli me emrin e saj të ri skenik ‘AJO’ ku do të promovojë EP- albumin e saj të ri “Besa” të Premten me 13 Shtator duke filluar nga ora 21:00.

Muzikantja Vjollca Robelli bën një rikthim triumfues me një emër të ri skenik - AJO me një material të ri muzikor. Me një kolektiv muzikantësh të njohur nga vende të ndryshme të Evropës, AJO vjen me veprën e saj të parë pas 17 viteve “Besa” e lansuar në Korrik të këtij viti, këngë nga EP-albumi i ri i cili do të promovohet te Lumbardhi së bashku me 9 këngë të tjera. Muzika emocionuese dhe evokuese e AJO ndan frymëzimin e saj me trashëgiminë muzikore të kultures se saj.