Showbiz

Rita Ora mes këngëtareve më me influencë

 

Adele, Mabel dhe Rita Ora janë renditur të premten në listën e 100 grave më me ndikim në muzikë, të cilat po ndikojnë në “ndryshimin” e industrisë.

Anëtarët e grupit “Spice Girls” kanë zënë po ashtu vend në listën e Shoqatës së të Drejtave të Performimit për Muzikën, pasi turneu në stadium i grupit të vajzave fitoi më shumë se 60 milionë funte, kanë bërë të ditur organizatorët.