Showbiz

“Bad Guy” nga Billie Eilish, kënga më e mirë e vitit 2019

“Bad Guy” nga Billie Eilish, kënga më e mirë e vitit 2019
 

Kënga e yllit të muzikës Billie Eilish, “Bad Guy”, e cila vjen e veçantë në stil dhe bënë shaka me perceptimet e gabuara, është emëruar kënga më e mirë globale e vitit 2019 nga industria e muzikës.

“Bad Guy”, që është kënga e pestë e këngëtares 18-vjeçare e lansuar në kuadër të albumit debutues “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, u shndërrua në hit anembanë botës si dhe ishte kënga më e dëgjuar gjatë vitit që e lamë pas, transmeton Koha.