Showbiz

Ceremonia shpërblyese “ACM Awards” është shtyrë për 16 shtator

Ceremonia shpërblyese “ACM Awards” është shtyrë për 16 shtator

Ceremonia e përvitshme e ndarjes së shpërblimeve muzikore “Academy of Country Music Awards”, planifikohej të mbahej më 5 prill në arenën “MGM Grand Garden” në Las Vegas, por ngjarja e cila do të prezantohet nga këngëtari Keith Urban, është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Organizatorët e kësaj ngjarjeje të rëndësishme për skenën e muzikës country, tashmë e kanë konfirmuar datën e re të mbajtjes së ceremonisë, që është 16 shtatori i këtij viti, por ende nuk e kanë zbuluar lokacionin ku do të zërë vend dhe emrat e performuesve të këtij edicioni, transmeton Koha.