Showbiz

Dua Lipa mendon se fati i mirë ka luajtur rol kyç në suksesin e karrierës së saj

Dua Lipa mendon se fati i mirë ka luajtur rol kyç në suksesin e karrierës së saj

Këngëtarja 24-vjeçare, Dua Lipa, ishte zhvendosur nga Kosova për në Londër kur ishte e vogël, dhe tani e pranon se kjo shpërngulje kishte qenë një vendim i cili ia ka ndryshuar jetën përgjithmonë.

Duke folur për revistën “NME”, bukuroshja kosovare e cila shquhet si një prej artistëve më të suksesshme në botë, tha: “Jam shumë fatlume. Supozoj kam qenë me fat dhe pa fat, për faktin se prindërit e mi ishin detyruar të zhvendoseshin në Londër nga Prishtina, duke më lejuar të rritem këtu dhe ta ndjekë karrierën time muzikore, të cilën gjithnjë e kisha ëndërruar. Mendoj së më shumë fëmijë të botës duhet të kenë mundësi të këtilla në jetë.”