Showbiz

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë për një projekt muzikor bamirës

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë për një projekt muzikor bamirës

Yjet, Dua Lipa, Chris Martin dhe Rita Ora, janë në mesin e këngëtarëve të cilët do ta incizojnë një version të ri të hitit “Times Like These” nga bendi “Foo Fighters”, për bamirësi.

Ylli i hitit “Physical”, Dua Lipa, vokalisti i bendit “Coldplay”, Chris Martin dhe këngëtarja e hitit “Lonely Together”, Rita Ora, në realizimin e këtij projekti do të bëhen bashkë me yje të shumtë të skenës muzikore të tillë si: Yungblud, “5 Seconds of Summer”, AJ Tracey, Anne-Marie, “Bastille”, Biffy Clyro, Celeste, Dermot Kennedy, Ellie Goulding, Grace Carter, Hailee Steinfeld, Jess Glynne, Mabel, Paloma Faith, Rag'n'Bone Man, “Royal Blood”, Sam Fender, Sean Paul dhe Sigrid.