Showbiz

Hanks dhe Wilson dhurojnë gjak për krijimin e vaksinës për koronavirusin

Foto: Reuters
 

Gjaku i çiftit të njohur hollywoodian, Tom Hanks dhe Rita Wilson, do të shfrytëzohet nga studiuesit mjekësor të cilët janë duke e krijuar një vaksinë për koronavirusin. Lajmi vjen disa javë pasi dyshja e fitoi betejën me këtë sëmundje vdekjeprurëse.

Hanks dhe Wilson, ishin ndër të famshmit e parë të cilët u prekën nga COVID-19, sëmundje kjo e cila e infekton sistemin e frymëmarrjes dhe mund të jetë fatale sidomos për personat me imunitet të dobët, ose me sëmundje para-ekzistuese. Çifti ishte sëmurë nga koronavirusi gjatë kohës sa ishte në Australi ku, Tom Hanks, po e xhironte filmin e tij të ri një biografi e ikonës Elvis Presley e cila vjen me regji të Baz Luhrmannit, transmeton Koha.