Showbiz

Rita Ora dhe Dua Lipa pjesë e listës së muzikantëve të ri më të pasur në Britani të Madhe

Rita Ora dhe Dua Lipa pjesë e listës së muzikantëve të ri më të pasur në Britani të Madhe

Gazeta “The Sunday Times” e ka publikuar listën e sivjetme të muzikantëve më të pasur nën moshën 30-vjeçare në Britani të Madhe, dhe në të përfshihen edhe dy këngëtaret me prejardhje kosovare, Rita Ora dhe Dua Lipa.

Këtë listë e kryeson kantautori 29-vjeçar, Ed Sheeran, i cili falë 40 milionë funteve të fituara gjatë vitit të kaluar, ka arritur ta krijojë një pasuri totale prej 200 milionë funtesh, transmeton Koha.