Showbiz

Billie Eilish i ka shtyrë koncertet e turneut botëror “Where Do We Go”

 

Këngëtarja 18-vjeçare, Billie Eilish, më herët i kishte anuluar koncertet e planifikuara për muajin mars të cilat ishin pjesë e turneut botëror të vitit 2020, “Where Do We Go”, kjo për shkak të pandemisë së koronavirusit, por megjithatë po shpresonte që situata të përmirësohej dhe shumë shpejtë ajo të kthehej në rrugë për ta promovuar albumin e saj, duke i mbajtur disa koncerte nëpër Evropë e të cilat planifikohej të fillonin në fillim të muajit korrik.

Sidoqoftë, një anëtar i ekipit të këngëtares Eilish, përmes një postimi në Twitter e bëri të ditur lajmin se të gjitha koncertet e këtij turneu janë shtyrë për shkak të krizës së vazhdueshme shëndetësore e cila e ka kapluar mbarë globin, transmaton Koha.