Showbiz

“Da 5 Bloods” nga Spike Lee lansohet më 12 qershor në Netflix

 

Aktori, Chadwick Boseman, shihet duke e portretizuar një ushtar të luftës në Vietnam, në trilerin e filmit të ri të regjisorit Spike Lee, “Da 5 Bloods”.

Filmi, i cili vjen pas projektit të shpërblyer me “Oscar” të regjisorit, “BlacKkKlansman”, kthehet prapa në kohë dhe e shfaq kohën e tashme, teksa e rrëfen historinë e disa veteranëve afrikano-amerikan, të cilët kthehen në Vietnam për t’i kërkuar eshtrat e liderit të ndjerë të grupit të tyre, si dhe mundohen ta gjejnë një thesar të cilin e kishin groposur gjatë shërbimit të tyre në luftën e Vietnamit.