Showbiz

Kylie Jenner nuk dëshiron që njerëzit të fokusohen në pasurinë që e posedon

 

22-vjeçarja e famshme, Kylie Jenner, së fundmi e kritikoi ashpër revistën “Forbes” pasi ata ia hoqën titullin “miliarderja me e re e vetëkrijuar”, me arsyetimin se kanë hulumtuar në shifrat e të ardhurave që bukuroshja amerikane i fiton, dhe kanë mësuar se në fakt ajo vlerësohet ta posedojë një pasuri prej 900 milionë dollarësh, dhe jo 1 miliard dollar siç ishte raportuar me herët. Tutje, krijuesit e listës së personave më të pasur në botë të revistës “Forbes”, e kanë akuzuar atë për mashtrim në të dhënat e ndara rreth suksesit të bizneseve të saj, përfshirë këtu kompaninë e produkteve të bukurisë “Kylie Cosmetics”.

E gjithë këtë skandal, Kylie Jenner, e ka komentuar duke e postuar një mesazh në rrjetet sociale ku shfaqet e befasuar dhe indinjuar me deklaratat e revistës rreth pasurisë së saj, transmeton Koha.