Showbiz

Kanye West mund ta zgjerojë brendin e tij “Yeezy”

Kanye West mund ta zgjerojë brendin e tij “Yeezy”

Reperi i famshëm nga Chicago i shndërruar në biznesmen, Kanye West, ka mundësi ta zgjerojë brendin e tij të suksesshëm, “Yeezy”, duke përfshirë edhe artikuj të bukurisë dhe produkte për mirëmbajtjen e lëkurës.

Ylli i famshëm i muzikës i cili është i martuar me bukuroshen, Kim Kardashian, aktualisht si pjesë e këtij brendi prodhon rroba dhe atlete, por së fundmi ai i ka dorëzuar disa dokumente ligjore të cilat kanë për qëllim ta regjistrojnë emrin “Yeezy” edhe si brend të produkteve të bukurisë, përfshirë këtu maskat për fytyrë, deodorantët, kremrat për rroje dhe të tjerë. Kështu ka bërë të ditur uebfaqja për të famshëm, TMZ.com.