Showbiz

Vdiq në moshën 98-vjeçare legjenda e komedisë Carl Reiner

Vdiq në moshën 98-vjeçare legjenda e komedisë Carl Reiner

Carl Reiner, regjisori veteran i filmave komikë, i lartësuar për rolin e tij të dyfishtë me Mel Brooksin, si dhe për regjimin e një sërë komedish hit, përfshirë “The Jerk” dhe “The Man With Two Brains”, ka vdekur të martën në moshën 98-vjeçare, transmeton Koha.

Revista “Variety” ka konfirmuar lajmin, duke raportuar se publicisti i tij ka pretenduar se Carli ka vdekur nga shkaqet natyrore të hënën mbrëma, në shtëpinë e tij në Beverly Hills.