Showbiz

Tom Hanks kritikon amerikanët që refuzojnë të mbajnë maska në fytyrë

 

Aktori i shquar për karrierën e pasur filmike, Tom Hanks, bashkë me gruan e tij, Rita Wilson, ishin ndër të famshmit e parë të infektuar me koronavirus dhe të cilët fatmirësisht kanë arritur të shërohen plotësisht. Por tani, ai po i kritikon ashpër të gjithë ata amerikanë të cilët po refuzojnë të mbajnë maska në fytyrë.

Aktorët 63-vjeçarë, Hanks dhe Wilson, ishin sëmurë me COVID-19 në mars të këtij viti derisa ndodheshin në Australi, por kanë arritur ta marrin veten pasi i kanë respektuar të gjitha rregullat e karantinës, transmeton Koha.