Showbiz

Aktori Sam Heughan i preferuari i publikut për rolin e agjentit James Bond

 

Ylli i serisë “Outlander”, Sam Heughan, i cili në vitin 2006 kishte bërë audicione për ta portretizuar agjentin e famshëm 007, por kishte humbur nga aktori Daniel Craig, e ka kryesuar listën e një sondazhi të fundit me ç’rast nga 80 mijë fansa anembanë botës, 30 për qind prej tyre e kanë votuar Heughanin për ta portretizuar këtë rol ikonik, në filmat e ardhshëm me buxhet të lartë “James Bond”.

Tim Glanfield, kryeredaktori i portalit “RadioTimes.com” që e ka kryer sondazhin, tha: “Sam është shumë i njohur dhe pëlqyer ndër fansa, dhe fitorja e tij në këtë sondazh e vulos dhe më shumë pozitën e tij si një prej aktorëve të preferuar të publikut, për një prej roleve më të njohura filmike. Duke qenë se një numër i madh i talentëve të kinematografisë janë të interesuar ta marrin përsipër këtë rol nga aktori, Daniel Craig, padyshim Sam do të përballet me një konkurrencë të fortë, por kjo votë e madhe e vetëbesimit duhet të jetë diçka që producentët e filmave ‘James Bond’ do ta marrin në konsideratë.”