Showbiz

Yjet vazhdojnë të mbledhin fonde për betejën kundër koronavirusit

 

Më shumë se 30 brende të produkteve të bukurisë i janë bashkuar iniciativës për të mbledhur të holla, të cilat do t’iu dhurohen punëtorëve në front të parë në betejë me koronavirusin.

Disa personalitete të famshme të shndërruara në prodhuese të produkteve të bukurisë, kanë vendosur t’i dalin në ndihmë punëtorëve shëndetësorë gjatë kësaj pandemie. Në mesin e tyre edhe, Gwyneth Paltrow, Drew Barrymore dhe Victoria Beckham, të cilat i janë bashkuar fushatës bamirëse “BeautyUnited”, e cila mbledh donacione për fondacionin “Frontline Responders Fund”, transmeton Koha.