Showbiz

Florence Pugh do ta portretizojë heroinën “Black Widow” në filmat e ardhshëm

 

Regjisorja e filmave me buxhet të lartë “Black Widow”, Cate Shortland, gjatë një interviste të fundit e ka zbuluar se ylli hollywoodian, Scarlett Johansson, e cila e portretizon protagonisten Natasha Romanoff ndryshe e njohur si “Black Widow”, do t’ia dorëzojë stafetën e kryepersonazhit aktores së re Florence Pugh, në filmin e ardhshëm të studios Marvel.

Shortland në një intervistë ekskluzive për revistën “Empire” ka deklaruar se, ekipi prapa filmit është mahnitur me performancën e aktores britanike, Pugh, e cila e ka luajtur rolin e Yelena Belovas që është si motër e Natasha Romanoffit, pasi ato janë rritur dhe trajnuar bashkë.