Showbiz

Charlize Theron e pikëlluar që më nuk do ta portretizojë Furiosan në film

 

Ylli i kinematografisë, Charlize Theron, e ka përshkruar zëvendësimin e saj në rolin e Furiosas në filmat e ardhshëm, “Mad Max”, si diçka zemërthyese për të.

Aktorja e shpërblyer me “Oscar” e ka portretizuar kapitenen luftarake në filmin e vitit 2015, “Mad Max: Fury Road”, por regjisori i këtij projekti, George Miller, së fundmi tregoi që planifikon ta angazhojë një aktore më të re në moshë, në vazhdimin e radhës të filmit i cili kthehet prapa në histori. Dhe ky vendim duket se ka qenë i vështirë për t’u pranuar nga Theroni.