Showbiz

Shtyhet sërish data e lansimit të filmit “Tenet”

 

Të gjithë adhuruesit e filmave me buxhet të lartë, të mbushur me skena aksion dhe që trajtojnë tema komplekse, duhet të presin edhe ca kohë për ta parë projektin e fundit kinematografik të regjisorit të famshëm Christopher Nolan, “Tenet”.

Studioja prapa këtij projekti, “Warner Bros”, kishte vendosur fillimisht ta lansonte atë nëpër kinema nga 17 korriku i këtij viti, por kjo datë ishte shtyrë për 31 korrik për shkak të pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit. Dhe tani, data e lansimit të filmit ka pësuar sërish ndryshime, transmeton Koha.