Showbiz

Viola Davis mendon se gjithë jeta e saj ka qenë një lloj proteste

 

Ylli i serisë “How to Get Away with Murder”, Viola Davis, insiston në idenë se shumë aspekte të jetës së saj e kanë bërë të ndihet sikur është duke protestuar për të drejtat e burrave dhe grave zezake.

“Më duket se e gjithë jeta ime ka qenë një lloj proteste. Kompania ime filmike është protestë për të drejtat racore. Refuzimi im për të vënë paruke në ceremoninë ‘Oscar’ të vitit 2012, ishte njëfarë proteste nga ana ime. Pra, të protestuarit është pjesë e zërit tim,” citohet të ketë thënë aktorja në intervistën e fundit për “Vanity Fair”, me ç’rast edhe përfshihet në ballinën e numrit më të ri të revistës.