Showbiz

Tom Cruise do t’i rifillojë xhirimet e “Mission: Impossible” në Britani të Madhe

 

Qeveria Britanike e ka dhënë dritën e gjelbër për vazhdimin e xhirimeve të filmave të ardhshëm “Mission: Impossible”, të cilët ishin pezulluar prej muajit mars, kur edhe shpërtheu pandemia globale e koronavirusit, transmeton Koha.

Ylli i këtyre projekteve, Tom Cruise, e ka realizuar një videolidhje me sekretarin e kulturës, Oliver Dowden, i cili ia kumtoi lajmin që filmbërësit janë të liruar nga rregullat e karantinës, si dhe ia ka shpjeguar mënyrën se si do t’u lejohet xhirimi i filmave me buxhet të lartë në studiot e kompanisë filmike “Warner Bros”, në Hertfordshire.