Showbiz

Serbët e sulmojnë Duan online, ajo iu përgjigjet në formën më të mirë

 

Ishte Dua Lipa e famshmja kosovare me famë botërore e cila e filloi thirrjen ndaj kompanisë Apple, për përfshirjen e Kosovës si shtet në hartën e saj.

Tutje, të njëjtin veprim e vazhduan edhe Rita Ora dhe Gashi, të cilët po ashtu i shfrytëzuan rrjetet e tyre sociale për ta shpërndarë peticionin, “Put Kosovo on the Map”, transmeton Koha.