Showbiz

Vdiq prezantuesi i njohur Regis Philbin në moshën 88-vjeçare

 

Prezantuesi veteran, Regis Philbin, i cili e ka bashkëprezantuar emisionin ‘'Live! with Regis and Kelly”, krahas Kelly Ripas, ka vdekur të premten më 24 korrik nga shkaqe natyrore. Kështu bëri të ditur revista prestigjioze “People”. Philbin ishte 88-vjeçar, transmeton Koha.

Në një deklaratë të lëshuar për media nga familja e Philbinit thuhej: “Do ta kujtojmë atë përgjithmonë për ngrohtësinë, sensin legjendarë të humorit dhe aftësinë e veçantë për t’ia ndrequr ditën secilit person që e ka takuar. I falënderojmë tej mase fansat e tij, për përkrahjen dhe dashurinë që ia kanë dhënë gjatë karrierës së tij 60-vjeçare, si dhe ju lutemi për pak privatësi që ta vajtojmë humbjen e tij.”