Showbiz

Tre persona akuzohen se kërcënuan gratë që denoncuan R. Kellyn për abuzim seksual

Tre persona akuzohen se kërcënuan gratë që denoncuan R. Kellyn për abuzim seksual

Tre persona janë akuzuar për tentim të ryshfetit dhe frikësim të grave të cilat akuzuan këngëtarin amerikan R.Kelly për abuzim seksual, përfshirë një burrë i cili dyshohet se i ka vënë flakën një veture në Florida.

Një mik i afërt me këngëtarin dyshohet se i ka ofruar një viktime 500,000 dollarë për ta mbajtur jashtë çështjes Kellyn, ndërsa një menaxher dhe këshilltar i tij ka kërcënuar se do të publikonte fotografi të një gruaje e cila kishte denoncuar atë.