Showbiz

The Weeknd dhuron 300 mijë dollarë për tragjedinë në Bejrut

 

Reperi i njohur The Weeknd ka dhuruar 300 mijë dollarë për fondin e ndihmës për Libanin, “Global Aid”, në mbështetje të vendit pas shpërthimit masiv në portin e kryeqytetit, Bejrut, që la të vdekur rreth 220 persona dhe lëndoi edhe 6.000 të tjerë.

Menaxheri i këngëtarit, Wassim Slaiby, e ka bërë të ditur një gjë të tillë përmes Instagramit.