Showbiz

Eilish kërkon që amerikanët të votojnë kundër Trumpit dhe për Bidenin

Eilish kërkon që amerikanët të votojnë kundër Trumpit dhe për Bidenin
 

Këngëtarja fituesja e çmimeve “Grammy”, Billie Eilish, ka publikuar një këngë të re dhe u ka adresuar thirrje qytetarëve amerikanë që të votojnë kundër Donald Trump në ditën e zgjedhjeve, gjatë paraqitjes së saj në Konventën Kombëtare të Partisë Demokrate.

18-vjeçarja Eilish e interpretoi për herë të parë këngën “My Future” në Konventën e së mërkurës mbrëma.