Showbiz

Bill Murray sot feston ditëlindjen e 70-të

Foto: Shutterstock
 

Aktori dhe komediani i njohur, Bill Murray, të hënën më 21 shtator e shënoi ditëlindjen e 70-të.

I lindur në vitin 1950 në Wilmette të Illinoisit, Murray më së miri njihet për portretizimin e Dr. Peter Venkman në dy filmat e parë, “Ghostbusters”, transmeton Koha. Krahas tij në këtë projekt shumë të suksesshëm kinematografik kanë luajtur edhe aktorët e tjerë yje: Dan Aykroyd, Harold Ramis dhe Ernie Hudson.