Showbiz

Kim Kardashian West dhuron 1 milion dollarë për popullin e Armenisë

 

Kim Kardashian West i ka dhuruar 1 milion dollarë për fondacionin që i del në ndihmë Armenisë.

Ylli televiziv 39-vjeçar, e cila ka prejardhje nga Armenia, e ka bërë të ditur përmes rrjetit social Instagram se do t’i dhurojë 1 milion dollar për fondacionin që siguron ushqime, strehim dhe medikamente për njerëzit e prekur nga lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanin, transmeton Koha.