Showbiz

Egjiptianët anulojnë koncertin e artistit të akuzuar për përdhunim

 

Koncerti në Egjipt i këngëtarit maroken Saad Lamjarred, i akuzuar disa herë për përdhunim, është anuluar pas thirrjeve në rrjetet sociale për reflektim dhe për të folur kundër krimeve seksuale.

Artisti i famshëm arab, kënga “Lamaallem” e të cilit është dëgjuar 860 milionë herë në YouTube, ishte arrestuar për përdhunim tri herë që nga viti 2010 në SHBA dhe Francë.