Showbiz

“Guardian” e liston “Future Nostalgian” e Dua Lipës si albumin e dytë më të mirë të vitit

 

“Për Dua Lipën, viti 2020 nisi me një rrëke lotësh dhe mbaroi po kështu”.

Me këtë përshkrim, e përditshmja prestigjioze britanike “The Guardian” ka nisur numërimin e arsyeve pse ka radhitur gjatë së enjtes “Future Nostalgian”, albumin e këngëtares me prejardhje kosovare Dua Lipa, si të dytin mes 50 më të mirëve të vitit 2020.