Showbiz

Anwar Hadid nuk do ta marrë vaksinën anti-COVID

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Modeli 21-vjeçar, Anwar Hadid, i cili është në lidhje dashurie me këngëtaren Dua Lipa, e zbuloi përmes një diskutimi me fansat në Instagram, se nuk planifikon të vaksinohet për virusin vdekjeprurës.

U pyetur nga një adhurues nëse do ta merrte vaksinën, Hadid u përgjigj: “Absolutisht jo”. Dhe kur një tjetër ndjekës e pyeti pse është kundër vaksinimit, Anwar tha: “Unë ose nuk do të infektohem kurrë me koronavirus, ose do prekem nga kjo sëmundje dhe me dëshirën e Zotit do të shërohem dhe të krijojë antitrupa, por kurrsesi nuk do ta bëjë këtë proces në mënyrë të panatyrshme. Trupat tanë janë krijuar nga Zoti, që të bëjnë më shumë se që jemi të vetëdijshëm”.