Showbiz

Lewis Capaldi dominon listën e albumeve më të shitura në Britani të Madhe

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Lewis Capaldi dhe The Weeknd janë artistët me shitjet më të suksesshme në Britani të Madhe, gjatë vitit 2020.

Sipas të dhënave të reja të publikuara nga Industria britanike e Fonografisë, mund të kuptohet se çfarë muzike kanë dëgjuar dhe blerë më së shumti britanikët gjatë vitit që lamë pas.