Showbiz

Vdiq producenti i njohur Phil Spector, ishte i burgosur për vrasje

Foto: Reuters
 

Producenti revolucionar i muzikës, Phil Spector, i dënuar për vrasjen e aktores Lana Clarkson, ka vdekur në moshën 81-vjeç.

Ai kishte arritur famë me grupet e vajzave në 1960 dhe më vonë kishte punuar me grupin e famshëm The Beatles, Leonard Cohen dhe The Ramones.