Showbiz

Dua Lipa e mahnitur me aftësitë e të dashurit të saj në gatim

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Anwar Hadid e ka mahnitur Dua Lipën duke i përgatitur ushqime tradicionale të Lindjes së Masme, gjatë kohës së karantinës së shkaktuar nga pandemia e koronavirusit.

Pop ylli i njohur botërorë, Dua Lipa, e ka zbuluar për publikun se i dashuri i saj 21-vjeçar, Anwar Hadid, e kishte impresionuar jashtë mase me aftësitë e tij në kuzhinë, duke e gatuar për të specialitetin e njohur me emrin “maqluba’, që është një gjellë tradicionale e cila përmban mish, oriz dhe perime të fërguara.