Showbiz

Sam Smith është duke punuar rreth albumit të katërt

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i hitit “Promises”, Sam Smith, tashmë është duke punuar rreth albumit të tij të katërt të incizuar në studio, ani pse në tetor të vitit 2020 e publikoi albumin e ri me titull “Love Goes”.

Partneri i kamotshëm i këngëtarit në shkrimin e teksteve të këngëve, Jimmy Napes, për podcastin “Straight Up” citohet të ketë thënë: “Para një dite e kemi shkruar një këngë së bashku, dhe është një prej këngëve të preferuara që i kemi realizuar ndonjëherë. Ne vazhdojmë të punojnë kështu, dhe ende ndihemi sikur po bashkëpunojmë për herë të parë. Prandaj ky është një partneritet i veçantë mes nesh”.