Showbiz

Arrestohet reperi Trey Songz

Arrestohet reperi Trey Songz
Foto: AP/Associated Press
 

Reperi i njohur amerikan, Trey Songz, emri i vërtetë i së cilit është Tremaine Aldon Neverson, është arrestuar pasi besohet se është grindur me një polic në stadiumin “Arrowhead” në Kansas City, ku po zhvillohej loja e kampionatit të futbollit amerikan ndërmjet ekipeve, “Kansas City Chiefs” dhe “Buffalo Bills”. Ngjarja besohet të ketë ndodhur të dielën më 24 janar.

Disa dëshmitarë të kësaj ngjarje kanë deklaruar për “TMZ”, se Trey ishte bezdisur nga disa adhurues të cilëve u kishte kërkuar ta mbajnë qetësinë. Më pas një polic, pa qenë i provokuar, e kishte sulmuar fizikisht yllin 36-vjeçar të muzikës dhe sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes, Songz kishte vepruar në vetëmbrojtje.