Showbiz

Filmi “Mank” udhëheq me më së shumti nominime “Critics Choice Awards”

Filmi “Mank” udhëheq me më së shumti nominime “Critics Choice Awards”
Foto: AP/Associated Press
 

Filmi i Netflixit, “Mank”, ku rolet protagoniste i luajnë aktorët Gary Oldman, Amanda Seyfried dhe Lily Collins, ka arritur të marrë më së shumti nominime për shpërblimet “Critics Choice Awards”, me gjithsej 12 sosh.

Lajmin e kanë bërë të ditur organizatorët e kësaj ceremonie.