Showbiz

Dy kosovare renditen në top-5 të platformës muzikore Spotify

 

Spotify e ka publikuar listën e këngëve më debutimin më të mirë në këtë platformë, dhe në pesë pozitat e para i shohim edhe dy këngëtare me prejardhje kosovare dhe famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora.

Sukseset e vajzave tona që na bëjnë krenarë me çdo sukses të karrierës së tyre muzikore nuk kanë të ndalur. Në toplistën e Spotify të këngëve me debutimin më të mirë, Dua Lipa është renditur e treta, me këngën e saj të lansuar para pesë ditësh “We’re Good”. Ajo renditet pas yjeve Lil Tjay dhe 6LACK, ndërsa Rita Ora pozicionohet në vendin e pestë me këngën “Bang” të lansuar katër ditë më parë.