Showbiz

Princi Harry i druan “përsëritjes së historisë” me nënën e tij

Princi Harry i druan “përsëritjes së historisë” me nënën e tij
 

Princi Harry, i cili e kishte tronditur Britaninë e Madhe gjatë vitit të kaluar, kur ai dhe bashkëshortja e tij, Meghan, morën vendim që të tërhiqen nga detyrat mbretërore, ka thënë të hënën për intervistuesen amerikane, Oprah Winfrey, se i druan përsëritjes së historisë.

Transmetuesi amerikan “CBS” i ka publikuar ​​të hënën dy klipe të shkurtra nga intervista e Winfreyt me çiftin mbretëror, e cila është planifikuar të transmetohet më 7 mars. Kjo është intervista e parë televizive që çifti, i njohur zyrtarisht si Duka dhe Dukesha të Sussexit, e kanë dhënë qëkur janë zhvendosur për të jetuar në California të Shteteve të Bashkuara të Amerikës vitin e kaluar.