Showbiz

Aktorja, Erica Watson vdes pas infektimit me COVID-19

Aktorja, Erica Watson vdes pas infektimit me COVID-19
 

Erica Watson, një komediane nga Chicago, e njohur për rolet në filmat “The Chi” dhe “Chi-Raq”, ka vdekur në moshën 48 vjeçare pas komplikimeve nga infektimi me koronavirus, ka thënë vëllai i saj përmes një postimi në Facebook.

Watson ishte duke jetuar në Montego Bay, në Jamaica derisa sa vdiq, derisa së fundi kishte festuar ditëlindjen e saj.