Showbiz

Lista e nominimeve “BAFTA”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Janë bërë të ditura nominimet për edicionin e 74-të të ceremonisë shpërblyese, “BAFTA”, çmime këto të cilat i ndanë Akademia e Filmit në Britani të Madhe.

Në kategorinë kryesore të mbrëmjes, atë “Filmi më i mirë”, këtë vit janë nominuar projektet: “The Father”, “The Mauritanian”, “Nomadland”, “Promising Young Woman” dhe “The Trial Of The Chicago 7”.