Showbiz

Nominimet për çmimin prestigjioz “Oscar”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Janë bërë të ditura nominimet për çmim “Oscar”. Përmes një transmetimi live aktorja Priyanka Chopra dhe bashkëshorti i saj, muzikanti dhe aktori Nick Jonas, i bënë të ditur emrat e filmave, aktorëve, regjisorëve e producentëve të nominuar për edicionin e 93-të të shpërblimeve “Oscar”.

Në garë për çmimin kryesor “Filmi më i mirë”, sivjet janë filmat: “The Father”, “Judas and The Black Messiah”, “Mank”, “Minari”, “Nomadland”, “Promising Young Woman”, “Sound of Metal” dhe “The Trial of the Chicago 7”.