Showbiz

Dua Lipa reagon ndaj organizatës që e quajti atë antisemitike

 

Ylli i njohur i muzikës pop, Dua Lipa, ka reaguar ashpër kundër një organizate që pagoi për një reklamë një faqe në gazetën, “The New York Times”, dhe ku këngëtarja u quajt antisemitike për mbështetjen e saj ndaj palestinezëve.

Sipas Lipës ku artikull po e përdorë emrin e saj “paturpësisht” për ta avancuar fushatën e tyre të shëmtuar me gënjeshtra dhe keqinterpretime të dukshme.