Showbiz

“Gunpowder Milkshake” filmi i ri aksion i Netflixit

 

Filmat e zhanrit aksion kryesisht e sigurojnë suksesin në arkat filmike, pasi janë ndër projektet më të pëlqyera nga publiku mbarë botëror. Prandaj, vjetëve të fundit është rritur numri i lansimit të këtyre projekteve nëpër kinema.

I tillë është edhe filmi i ardhshëm amerikan, “Gunpowder Milkshake”, i cili vjen i realizuar nga regjisori Navot Papushado, dhe në rolet protagonist i sjell aktoret Karen Gillan, Lena Headey, Carla Gugino, Chloe Coleman, Michelle Yeoh, Angela Bassett dhe Paul Giamatti.