Showbiz

Steven Spielberg do t’i realizojë disa filma për Netflixin

 

Filmbërësi i njohur hollywoodian, Steven Spielberg, do t’i realizojë disa projekte filmike për platformën digjitale Netflix.

Regjisori i shumëshpërblyer e ka konfirmuar lajmin se studioja e tij filmike, “Amblin Partners”, ka nënshkruar marrëveshje të re bashkëpunimi me platformën gjigante, dhe mezi po pret që në një të ardhme të afërt të punojë krahas shefave të Netflixit, Ted Sarandos dhe Scott Stuber.